صرفه جویی آب سر دوش

صرفه جویی آب سر دوش  

گردآورنده: حسین حاجی زین العابدینی

بجای عبور قطرات درشت آب از سر دوش استاندارد، دردوش نوبیا آب بصورت قطرا ت بسیار ریز و اتمیزه پاشیده می شود.

۲-۱۰۲۴x361

در استارت آپ نوبیا در سانفرانسیسکو، اخیراً یک نمونه دوش ارائه شده است که طبق گفته ایشان تجربه بهتری از دوش گرفتن و پاشش یکنواخت در فضای اطراف را به شما می دهد. دوش نوبیا طبق ادعای سازندگان در مقایسه با یک دوش معمولی تا ۷۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی به همراه دارد.

nebia-03-970x647-c

برطبق گفته طراحان نوبیا، مصرف متوسط یک فرد در هر بار دوش گرفتن در ایالات متحده حدود۷۵ لیتر است، ولی با دوشی که ایشان ارائه کرده است، این مصرف تنها به ۲۲ لیتر تقلیل یافته است. در عوض، تنها در مدت دو سال از محل صرفه جویی مصرف آب خود دوش در یک خانه معمولی در ایالات متحده، هزینه دوش تامین می شود.

بر مبنای دانشی  که در طراحی این سر دوش بکار گرفته شده، آب با عبور از آن  اتمیزه شده و سطح پاشش بیش از ده برابر سطح پاشش یک دوش معمولی است.

b387cba1f78f862ebf3cd1c3f443cc51_original

بجای پاشش قطرات درشت آب از دوش معمولی، دوش نوبیا آب را بصورت میلیون ها قطره بسیار ریز و اتمیزه می پاشد. بطوریکه تیم مخترع دوش ادعا می کند  که بدن شما پس از دوش گرفتن تمیز و هیدراته می شود در حالیکه آب زیادی مصرف نمی شود.اساس سیستم همانی است که پیشتر استفاده می شد ( بنابراین آب از سر دوش خارج و بدن شما در میان قطرات آب غوطه ور می شود)، این دوش مه آب هرگز چیز جدیدی نیست. با این حال، به نظر می رسد این نوع سر دوش به خوبی طراحی شده است. با نازل های چندگانه و طراحی شده با استفاده از نرم افزارهای تحلیل موتورجت، تا بتوان مه آب ایجاد کرد.

تیم طراحی اعلام کرده است که دوش نوبیا به سهولت قابل نصب است بدون اینکه نیاز به متخصص لوله کشی باشد(برطبق نوبیا)

www

این شرکت گزارش می دهد که نصب دوش نوبیا راحت است، و نیازی به لوله کش برای نصب نیست. سر دوش از پلیمر با چگالی بالا ساخته شده است و زاویه آن تا ۴۵ درجه قابل تغییر است. در حالی که نگهدارنده دوش از جنس آلومینیم آبکاری شده است و وارتفاع دوش قابل تنظیم است و همچنین دوش مجهز به یک دسته است. نوبیا سر دوش طراحی خود را در دو شرکت اپل و گوگل و دانشگاه استانفورد و اکونیکس جیمز نصب و تست کرده است. بنا بر اطلاعات بدست آمده، مدیر عامل شرکت اپل تیم کوک ومدیر اجرایی آلفابت، اریک اشمیت از سرمایه گذاران اولیه این طرح بوده اند. گفته می شود که این تیم به یک کیک استارتر تبدیل شده است تا سرمایه بیشتری برای تولید آن جذب شود. بر اساس نوشته ها، شما باید برای هر عدد دوش نوبیا در حدود ۲۹۹ دلار آمریکا هزینه کنید. و بر فرض اینکه همه چیز به خوبی پیش رود تا ماه می ۲۰۱۶ این دوش به تولید تجاری خواهد رسید و پیش بینی  می شود که اگر به بازار عمومی عرضه شود قیمت آن به ۳۹۹ دلار خواهد رسید.

منبع:

www.gizmag.com

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.